Yönlendirme Levhaları

Adından da anlaşılacağı gibi yönlendirme levhaları günlük hayatta sıklıkla karşılaştığımız levha çeşitleri arasında yer almaktadır. İnsanların işlerini kolaylaştırmak amacı ile tasarlanmış olan yönlendirme levhaları özellikle büyük iş merkezlerinde, alış veriş merkezlerinde veya kalabalık platformlarda karşımıza çıkmakta ve yardımcı olmaktadır. Kullanım alanı çok geniş bir kapsama yayılmaktadır. En basit bir örnek verilmesi gerekirse; otogarlarda lavaboları kolayca bulabilmemiz için yönlendirme levhaları konulmaktadır. Yine aynı şekilde resmi kurumlarda da aradığımız yere ulaşmamız için pratik yönlendirme levhaları ile kolayca istediğimiz birime ulaşım sağlayabiliyoruz. Yönlendirme levhalarında iki ayrı kullanım amacı bulunmaktadır. İlk olarak acil yönlendirme levhalarından bahsedilmesi yararlı olacaktır. Acil yönlendirme levhaları acil durumlarda kaza veya tehlikeli olayların yaşanmasında ihtiyaç duyulan yardım butonları olarak faaliyet göstermektedir. Toplu taşıma araçlarında exıt yazısı olarak da bulunan acil çıkış levhaları bir bakıma yönlendirme levhası özelliği taşımaktadır.  Aynı şekilde yangın, sabotaj, sel baskını ve buna benzer ciddi olayların yaşandığı durumlarda can veya mal kaybının yaşanmaması için devreye giren yönlendirme levhaları, hem engel olmakta hem de acil çıkış noktalarını göstererek panik anında doğru yönlendirmeyi sağlamaktadır. İzdiham ve buna benzerin olumsuz durumları da ortadan kaldırmaktadır.

Hastanelerde bile gidilmek istenen bölüme kısa sürede ulaşabilmek ve bulunulan konumu tespit etmek için yer alan yönlendirme levhaları karmaşıklığı ortadan kaldırarak, gidilmek istenen bölüme kısa sürede ulaşılması konusunda son derece faydalı olmaktadır. İlk defa gidilen bir alış veriş merkezinde ya da iş hanlarında uzun bir süre oradan oraya sürüklenerek bir türlü gidilecek bölümü bulamamak yerine yönlendirme levhaları ile kolaylıkla sorun çözümlenmektedir. Farkında olunmasa bile yönlendirme levhalarının hayatımızdan çıktığınız varsayın. Aslında hayat ne kadar da zor bir hale dönüşürdü. Tüm gün farklı alanlarda farklı ihtiyaçları olan kişiler ihtiyacı olan yeri bulabilmek için inanılmaz bir zaman kaybı yaşardı. Düşünüldüğünde oldukça katlanması zor bir durum olması kabul edilir gibi olmasa da mümkün. Tabelacılık sektöründe yer alan yönlendirme levhaları kurum veya kuruluşlarda arz talep ilişkisi kapsamında üretilmektedir. Üniversiteler,  hastaneler, resmi kurum ve kuruluşlarda farklı düzenlemelere göre üretilen yönlendirme levhaları; özel kurumlarda veya şirketlerde arzu edilen şekillerde tasarlanıp üretimi yapılmaktadır. Personellerin iletişim kuracağı kişiler ile arasında inanılmaz bir köprü görevini üstlenmektedir. Farklı renk, tasarım ve şekillerde talep edildiği ölçülerde imal edilerek sunulmaktadır.

İç mekânlarda ve dış mekânlarda kullanılabilme özelliğine sahip olan yönlendirme levhaları iç mekânlarda daha yaygın karşımıza çıkmaktadır. Kurumsallığını ön plana çıkarmak ve sektörde var olduğuna emin olarak kendini ispatlayan veya ispatlayabilecek güvene sahip işletmeler için ideal bir tercih olmaktadır. Müşteriler, ziyaretçiler veya tüketicilerin nazarında oldukça nezih bir görünüm sunmaktadır. Yönlendirme levhaları yüzlerce çeşit renk ve tasarım ile üretilebilmektedir. Diğer taraftan iş sağlığı ve iş güvenliği alanında da acil toplanma bölgeleri veya acil çıkış noktaları gibi kullanılması mecburi yönlendirme levhaları bulunmaktadır. Dış mekanlarda karşılaştığımız yönlendirme levhaları ile çoğunlukla üniversitelerde, büyük sitelerde veya yollarda karşılaşılır. Örneğin; yollarda sürücülere gidilen yolun nereye çıktığı veya nerede olduğunun bilgisini sunar. Bazen bir gidilecek bir adrese en yakın bölgeleri keşfederek sokakları takip ederek ulaşım sağlayabiliyoruz. Burada ihtiyaç duyduğumuz ve nerde olduğumuzu, okların nereye gidildiğini gösterdiği takip etmemiz yönlendirme levhalarından yardım aldığımızı vurgulamaktadır. Son derece estetik görünüme sahip, dış mekânlarda kötü hava şartlarına karşı dayanıklı yönlendirme levhaları arzu edildiği ölçülerde ve tam zamanında teslim edilmek üzere üretilmektedir.

Eskişehir ve çevre illerde yönlendirme levhaları yapan yerler arıyorsanız, sizlere bir telefon kadar yakınız.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top