Eskişehir Dijital Baskı

Sektörde yer alan kurumların, firmaların veya şirketlerin var olma çabası içerisinde gerçekleştirdikleri faaliyetlerin temelinde tanıtım ve reklam yatmaktadır. İsimlerini, logolarını ve ne tür bir hizmet verdiklerine dair bilgiler görsel olarak hedef kitleye sunulmaktadır. Örneğin, bir berber dükkânının kapısında ve duvarlarında son derece muazzam saç stilleri ile çekilmiş ünlü veya ünlü olmayan kişilerin resmi yer almaktadır. İşte tam da bu işlem dijital baskı olarak bilinmekte ve uygulanmaktadır. İş yerlerinin duvarları, cepheleri ve benzeri kısımları dijital baskı uygulaması ile kaplamak; reklam ve tanıtım amaçlı gerçekleştirilmektedir. Reklam araçları arasında yer alan dijital baskı tabelacılık sektöründe bulunmaktadır. Teknolojik gelişmelerin ilerlemesi ile her geçen gün daha pratik ve zengin içeriğe sahip olunmaktadır. Dijital baskı, şirketlerin, firmaların veya küçük büyük tüm işletmelerin iş yerlerinde kullandığı bir uygulamadan çok daha geniş bir kullanım alanına sahiptir. Yollarda veya en basitinden trafikte sıklıkla karşılaştığımız dijital baskı araç giydirme olarak karşımıza çıkmaktadır. Firmalar için ürün taşıma için kullanılan araçlar üzerinde verilenürün ve hizmetlerin resimleri dijital baskı sayesinde araçlar kaplanmakta ve daha fazla kitleye ulaşılmaktadır.

Dijital baskı, araç giydirme ve işyerlerine ait cephe kaplamanın yanı sıra kitap, dosya, broşür, defter, kartvizit, takvim, faaliyet raporu, klasör ve daha birçok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir işletmeden hizmet almanız ya da birlikte bir çalışma yürütmeniz halinde yılbaşında size sunduğu işletmeye ait takvim ile oldukça geniş alanlara ulaşabilme imkânı bulunmaktadır. Aynı şekilde hali hazırda kapsamlı bir çalışma gerçekleştiren firmaların dijital baskı uygulamasının yer aldığı kalemden kartvizite, takvimden deftere, broşürden not kâğıtlarına kadar şirket ismi, logosu ve iletişim bilgilerinin yer aldığı hediyeleri sunması oldukça etkin bir görev üstlenmektedir. Kurumsal bir şirket olmak ve büyüme hızınızı arttırmak açısından küçük detayları göz ardı etmemeniz hedef kitle üzerinde kurulan nüfuzun arttırılmasını sağlamaktadır. Reklam ve tanıtım araçları olarak dijital baskı yöntemi ile firmanızın veya işletmenizin sürekli genişleyen bir alana yayılması ve tanınırlığını arttırarak sektördeki yerini genişletmektedir. Reklam araçları içerisinde en fazla etkiye sahip unsur görsellik olmaktadır. Hedef kitleyi etkileme konusunda dikkat çekme ve aşinalık yaratarak bilinçaltında yer edinme işlemler görsel etki ile gerçekleşmektedir. Bu açıdan dijital baskı uygulaması son derece etkin bir görsellik ile istenen vurguyu yakalamaktadır. Sürekli olarak artan potansiyel müşteri portföyünün de yükselmesini sağlamaktadır.

Dijital Baskı Uygulamasının Avantajları

Dijital baskı çalışmasının sunduğu birçok avantaj bulunmaktadır. İşletmelerin veya firmaların amaçları doğrultusunda dijital baskı sayesinde ciddi anlamda kazanımları bulunmaktadır. Değişken içerik üretebilme avantajı ile her baskıda farklı içerik üretilebilmektedir. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda kişiye özel isim, şifre, fotoğraf ve benzeri konularda değişkenlik gösteren baskılar çıkartılabilmektedir. Alınan ürün veya hizmetin satın alınma sonrası teslimi gerçekleşmektedir. Dijital baskı uygulamasında müşterilerimizin isteği talep ettiği ölçüde dijital baskı üretimi yapılmakta ve istenilen zamanlarda ihtiyaç doğrultusunda müşterilere ulaştırılmaktadır. Kısacası stoklama maliyeti bulunmamaktadır. Dijital baskı uygulamasında doğru baskıya ulaşma için geçen süre birkaç dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Bu durumda talep ettiğiniz dijital baskı çalışmaları kısa sürede üretilerek teslim edilmektedir. Ayrıca düzenlenecek bir seminer, konferans veya benzer organizasyonlarda kullanılabilecek dijital baskı uygulaması için talep edilen miktarlarda basılması mümkündür. Talep edilen sayıda basımı yapılabilmektedir. Bu da herhangi bir adet sınırlaması yapmadan esnek taleplerde bulunabilmeye imkân tanımaktadır. Daha kısa sürede daha fazla kişiye ulaşarak tanınırlığınızı arttırmanız açısından son derece etkili bir yöntemdir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top