Eskişehir Işıklı Tabela

Reklam ve tanıtım sektörü içerisinde büyük bir yer kaplayan tabelacılık sektörü kendi içerisinde bölümlere ayrılmaktadır. Özellikleri ve kullanım alanına göre farklılık gösteren tabelalar, işlevsel özellikleri ve fiyatına göre de belirleyici unsurlar ile birbirinden ayrılmaktadır. Kullanım oranına göre en yaygın tabela çeşidi ışıklı tabela olarak gözlenmektedir. Maddi ve manevi olarak işlevsel yapıları ile oldukça cazip özelliklere sahip olması kullanım oranını arttırmakta ve daha çok alanda karşılaşmamızı sağlamaktadır. Kullanım alanına bağlı olarak farklı özellikleri ve yapıları ile dikkat çeken ışıklı tabelalar görselliği ile son derece cazip bir görünüme sahip olmaktadır. Göze hitap eden estetik görüntüsü talebini arttırmaktadır. Belirli sürelerden ziyade daima reklamcılık faaliyetini devam ettirmesi ve 7 gün 24 saat etkili olması müşteri potansiyelinin arttırılmasında büyük bir paya sahiptir. Günün her saatinde farklı konumlarda kişilerin farklı ihtiyaçlara sahip olması ve ihtiyaç duyduğu işletmelerin ışıklı tabelalar ile hemen dikkat çekmesi müşterilerinde işini kolaylaştırmaktadır. Mevcut müşteri potansiyelini koruyarak daha fazla müşteriye ulaşma açısından yadsınamaz özellikleri içerisinde barındırmaktadır.

Bir kurum veya kuruluşun müşteri potansiyelini arttırması için reklamcılık sektöründen beslenmesi yok sayılamaz bir gerçek olmaktadır. Bu durumda radyo, TV veya basılı yayın organları ile gerçekleştirilen reklamcılık faaliyetleri ciddi bir bütçe ayrılması ile yapılabilmektedir. En küçük işletmelerden en büyük işletmelere kadar tüm kurumların reklama ihtiyaç duyması, aynı zamanda maliyeti düşük tanıtımı da cazibeli hale getirmektedir. Tam da bu noktada ışıklı tabela sistemleri can kurtaran özellikleri ile işletmelerin yüzünü güldürmektedir. Birçok konuda işlevselliğe sahip olması ve az bir bütçe ile ciddi oranlarda etkili olabilmesi diğer reklamcılık faaliyetlerinden daha ön plana çıkmasında büyük rol üstlenmektedir. Led tabela olarak da bilinen ışıklı tabelalar, adından da anlaşılacağı gibi montajlandığı alanda vermesi gereken mesajı ışıklı olarak etkin bir görselliğe kavuşturmak amacı ile tasarlanmaktadır. Kullanım çeşitliliği kullanıcı firma veya işletmeye göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak diyot temelli yarı iletken ve ışık yayma ile görevli elektronik devre elemanı olarak tanınmaktadır. Farklı açılarda ışık yayabilecek şekillerde üretilerek; arzu edilirse renk, hareketli görünüm, yazı boyutu ve efekt  konularında değişik özelliklere büründürülmesi işletme sahiplerinin zevkine göre şekillenebilmektedir. Gelişen teknoloji ile her geçen gün farklı avantajları ile karşımıza çıkmaktadır.

Işıklı Tabela Özellikleri ve Avantajları

Rengârenk ışıkları ile dikkat çekme konusunda son derece olumlu etkiler gerçekleştirmektedir. Işıklı tabela olması gereği ile uzak mesafeden bile dikkatleri üzerine toplama konusunda başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Temelinde markanın ve işletmenin hizmetleri hakkında bilgi vermesi amacı ile kullanılan ışıklı tabela sistemleri gece ve gündüz fark etmeksizin tanıtımını sürdürmektedir. Diğer tabela sistemlerinden daha hoş görünüme sahip olması müşteriler üzerinde ikna etme potansiyelini de arttırmaktadır. Uzun ömürlü olması özelliği ile uzun yıllar kullanabilmektedir. Daima etki içerisinde bulunarak aynı bütçe ile faaliyetlerine devam etmektedir. Outdoor kullanımında mevsimsel değişkenliklere karşı dayanıklı yapılarda üretilmektedir. Böylece yağmur, kar ve yüksek güneş ısısına karşı dirençli yapısı ile kullanıcıları memnun etmektedir. Kaliteli aydınlatma sistemleri ile üretilen ve ikna edici görselliği ile tasarlanmasına ilave olarak dayanıklı ve çok düşük bir enerji tüketimi en önemli özelliklerini oluşturmaktadır. Işıklı tabela sistemlerinde sadece ilk satın alma ve kurulum işleminde ödenen bir ücret olmaktadır. Sonrasında göze gelmeyecek kadar az bir enerji tüketimi gerçekleştirmektedir. Böylece maddi anlamda da ciddi rakamlar ödeyerek çok fazla zaman harcamanıza gerek kalmamaktadır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top